GEFA 2002

Systém vázání GEFA 2002 - kombinace splétaného "inteligentního lana" s průtažností 5% a popruhu umožňuje dokonalé zabezpečení koruny stromů proti rozlomení. Lano se speciálním zápletem umožňuje tlumení rázů vznikajících pohybem koruny stromu a to pouze svou konstrukcí - bez použití dalších prvků, které by bylo nutné do systému vázání vložit.

Detail inteligentního lana

Kombinace popruhu a lana

Popruh umožňuje svázání stromu všude tam, kde je pohyb větví nežádoucí - poškozená pažbí atd. Popruh je ve většině případů výhodné kombinovat s lanem a to buď jako:

  1. vázání dvouúrovňové
  2. kombinace sešitého popruhového pásu s dvěma oky a lana
  3. oko se speciální sponou a lano

Vložení kruhu

Dále je možno do systému vkládat kruh u více kmenů, přičemž kruh umístíme v místě ve kterém potřebujeme podle tvaru koruny stromu a zatížení.

Pevnostní parametry vázacích prvků:

Systém vázání Gefa umožňuje rychlé a snadné vázání stromů všude tam, kde je třeba stromy staticky zabezpečit, nebo zajistit nebezpečné části stromů.

Použitý materiál - PES - zaručuje odolnost proti UV záření (UV stabilita) a dalším vlivům, kterým je po umístění v koruně stromu vystaven.

Popruh

Rázové namáhání: 40 kN
Statické zatížení: 35,2 kN

Inteligentní lano

Rázové namáhání: 20 kN / 40 kN / 70 kN
Statické zatížení: 16,3 kN / 33,3 kN / 53,2 kN

Dutinka

Dutinka

U všech typů vázání doporučujeme použít tzv. dutinku jako chráničku kmene proti poškození. Dutinka se navléká na lano nebo popruh v místě obepnutí kmene - na styčné ploše s borkou.

Barevná nenápadnost

  • - tmavohnědá barva popruhu a dutinky
  • - černé lano (se zelenou kontrolkou)
  • - černé spony